bytebuster463: (IT Crowd Jen)
bytebuster463 ([personal profile] bytebuster463) wrote2016-04-06 05:06 pm

Блогосфера про війну

 Boris Mazur: Американец Dan Gliesack объяснил детям ситуацию с панамскими офшорами.
Ты складываешь монетки в свинью-копилку, которая стоит на полке у тебя в комнате. Твоя мама иногда заходит к тебе в комнату и проверяет, сколько денег в твоей копилке. Она знает, сколько денег ты положил в копилку и сколько потратил.
Однажды ты подумал: "Я не хочу, чтоб мама заглядывала в мою копилку." Ты идешь к твоему другу Джонни с еще одной копилкой, которую ты будешь хранить у него в комнате. Его мама занята своими делами и никогда не заглядывает в его копилку. Поэтому и твоей там никто не будет интересоваться.
Узнав об этом, все соседские дети решили, что это отличная идея, и принесли свои свиньи-копилки домой к Джонни. Теперь его шкаф забит копилками соседских детей.
В один прекрасный день мама Джонни обнаружила все копилки. Она позвонила всем родителям и рассказала им об этом.
Не все дети прятали свои копилки с каким-то злым умыслом. Например, Эрик хотел спрятать свою копилку от старшего брата, который постоянно крал его монетки. Тимми собирал деньги на подарок ко дню рождения мамы и не хотел, чтоб она об этом узнала. Сэмми просто казалось, что это прикольно. А вот Джейкоб отбирал карманные деньги у других детей в школе и не хотел, чтоб его родители узнали. Майкл крал деньги из сумки его мамы. Толстый Бобби копил на сладости, хотя родители посадили его на диету.
В реальной жизни многие влиятельные люди хранили свои копилки у Джонни в Панаме. Сейчас их мамы об этом узнали. И скоро мы все узнаем, кто из них занимался противозаконными делами, а кто нет. Но в любом случае проблемы будут у каждого, потому что секреты - это нехорошо.

 Гибель офшора и наш с вами мир
А ведь самое главное — это то, что офшоры буквально "раздевают". Раздевают так, как за несколько лет до этого "раздевали" гарантировавшую полную анонимность банковскую систему целого ряда европейских стран — и добились успеха, между прочим, тоже с помощью таких вот "утечек". А сейчас пришло время офшоров. Всем было давно известно, что офшоры существуют на границе между дозволенным и запрещенным, между законом и беззаконием — и никогда не возможно до конца понять, где заканчивается честный бизнес и начинаются преднамеренные или непреднамеренные нарушения.
Сейчас всему этому приходит конец. Естественный. Потому что глобальной экономике не нужны возможности нарушения общих правил — иначе она попросту начинает буксовать, иначе беззаконие распространяется с одной страны, вовлеченной в общий рынок, на все остальные.

  Вадим Давыдов: «Панамские документы» — не изолированное расследование и не одноразовый акционизм, направленный исключительно против Кремля и его агентов, а часть многоэтапной и всеобъемлющей борьбы за финансовую прозрачность. Она началась в середине девяностых годов прошлого века, когда американскому правительству стали, наконец, ясны масштабы уклонения от налогов со стороны крупных корпораций. Минфин США убедил руководство в том, что терпеть подобное безобразие невозможно отнюдь не только по чисто экономическим, но также и по нравственным причинам.
Тут-то всё и заверте.
Первой «жертвой» — если кто подзабыл, я напомню — стали швейцарские банки в США, а инструментом, пробившим толщу многовекового «льда» — пресловутая «Claims Conference», уцепившаяся за так называемые «спящие счета», в значительном своём числе принадлежавшие евреям, которых ограбили и убили нацисты. Но это было лишь началом развернувшейся битвы. (Евреев опять использовали и бросили, но я сейчас не об этом.)
С тех пор утекло много воды и скандалов, из свежих хочу опять-таки напомнить Кипр-2013. В 2008 году международная финансовая «олигархия» попыталась устроить бунт, спровоцировав масштабный кризис неплатежей, но бунт был подавлен, а результаты его оказались ещё более удручающими, чем если бы они вообще не дёргались. Давление на банковскую систему со стороны, в первую очередь, американских фискальных органов только усилилось. И будет продолжать расти.
Оффшоры являются важной, если не важнейшей, составляющей инструментария банковской системы, обеспечивающей свободное перемещение капитала. Древний принцип «деньги не пахнут» лежит в её основе. С этим решено покончить, хотя все, кто принимал решение, прекрасно отдают себе отчёт в том, что борьба будет долгой и сопряжённой с потерями, а тактические отступления и даже проигранные битвы неизбежны. Но следует понимать, что война будет выиграна, причём — с разгромным счётом.
Сила западной цивилизации состоит в том, что она построена на принципе нерушимости договорённостей.
Договорённости невозможно устанавливать и соблюдать, если отсутствует доверие.
Доверие, в свою очередь, опирается на репутацию.
А вся эта оффшорно-дериватная катавасия, устроенная банкирами и аудиторами ради злоупотребления доверием со стороны их крупной и не очень клиентеллы за счёт «малых сих», должна быть прекращена. Это необходимо ради сохранения упомянутых выше институтов, обеспечивающих западной цивилизации эволюционное преимущество. Злоупотребившие доверием должны понести наказание — и они его понесут. …
Россиянская распилита в силу царящего в ней отрицательного отбора и убогого воспитания, равно как и происхождения от сталинских холопов, ничего в происходящем не поняла и устроила бунт. Чем поставила своих крепостных, то бишь подавляющее число населения РФ, в крайне затруднительное положение. Проблема в том, что выручать дорогих россиян насильно никто не собирается. Спасение утопающих — как известно, дело самих утопающих. Это, собственно, лирическое отступление и ответ на вопрос «А нас куда?!»

Оригінал публікації — на Дрімі. Підписуйтеся, бо ЖЖ може опинитися закритим у будь-який момент.

[identity profile] grzegorz-b.livejournal.com 2016-04-06 02:29 pm (UTC)(link)
>Но в любом случае проблемы будут у каждого, потому что секреты - это нехорошо.

Як не мене, дуже недолуге пояснення.
Чому секрети то погано?
Чому мінімізація податків законним варіантом - погано?
:)

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 02:49 pm (UTC)(link)
Це дуже важливе питання, і відповіді заслуговує розгорнутої. Напишу якось статтю.

Коротко:

Стара система фінансових відносин ізжила себе.
Стара система передбачала секретність як метод безпеки: Ви приховуєте статки з метою захисту від поганих хлопців, які можуть Вам робити шкоду, маючи інформацію про те, що Ви маєте.
Стара система жила тисячоліттями. Апофеоз її — славетні Швейцарські банки, які не тільки собі на цьому створили ім'я (і статки), а й значно визначили юридичний статус Швейцарії як держави.

Ця система чудово працювала. Раніше.
Тепер — ні. Причин дві:
1. глобалізація як така. Айтішники знають.
2. купа покидьків зловживала. «Поручік, ми же джентельмени; якщо джентельмен сказав, що у нього двадцять одно — значить, двадцять одно. — І тут мнє, гаспада, как попьорла карта!»

Прийнято рішення — стару систему зносити.
Натомість нова система захищатиме Вас іншим (!) чином.

Це перегукується з іншими сферами життя. Наприклад, раніше негарно було мати публічну медичну картку, де написано, що Ви в 19-річному віці необачно підхопили тріпєр від тої п'яненької білявки. :) А тепер публічна картка стає нормою.

Або соцмережі. Там, де раніше 100500 детективів колупали Ваше минуле і зв'язки, тепер Ви самостійно все акуратно прописуєте в потрібних полях веб-форми.

І так — в багатьох сферах.

[identity profile] grzegorz-b.livejournal.com 2016-04-06 03:06 pm (UTC)(link)
>Стара система передбачала секретність як метод безпеки:

З моменту відмови від брактеатних грошей до щорічних податків аналоги оффшорів (Фландрія vs Британія в середньовіччі) були виключно для зменшення податків.




>А тепер публічна картка стає нормою.

Та ладно, я рік тому проходив сертифік HIPAA - чуть не здох :)
Я вже не кажу про чисто американські додаткові приколи

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 08:48 pm (UTC)(link)
> аналоги оффшорів (Фландрія vs Британія в середньовіччі) були виключно для зменшення податків.

Точніше — оффшори були діркою в законах. Місцем, де законів просто не було. І тому цим (зло-)вживали усі, кому не ліньки.
Допіру це було нормаою, тепер вирішено, що відтепер це не є норма.

[identity profile] grzegorz-b.livejournal.com 2016-04-06 08:55 pm (UTC)(link)
Я живу в селі А а ти в селі Б. Я відбираю 50 відс вартості врожаю а ти лише 10.
Яка то дірка?

Друге питання виникає тоді коли є транснаціональні контори.
Тоді ми робимо так: по документах пишемо що все вирощено в тебе в селі і твому селу йдуть всі податки з продажу обох врожаїв а моє село А - торчить без грошей.

Але загалом все в межах закону бо не порушуємо законів обох сел.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 09:06 pm (UTC)(link)
> Я живу в селі А а ти в селі Б. Я відбираю 50 відс вартості врожаю а ти лише 10.
Яка то дірка?

Дуже проста.
Приклад 1. Я відбираю 10, бо у мене зарплатні робітників вищі, ніж в селі А. І я хочу, аби так і залишилося, аби селяни села Б (мого) були заможними. Маю право, чи не так?
Якби я відбирав теж 50, то всі бізнеси у Б позакривалися б, і мої люди сіли б без роботи і стали б такі само бідні, як в селі А. А моя мета протилежна.
А бізнес, який тільки номінально «чісліцца» у мене в Б, але годує селян села А, мені, як мінімум, нецікавий.
А губернатору села А (Вам) це теж невигідно. Бо Ваші люди отримують сірі гроші. А решту відмиває хазяїн кантори.

Приклад 2. Ми тут, канєшно, усі — великі специ по оффшорам, еге ж. Оффшори самі по собі — на грані закону. А от *непрозорі* оффшори — це погано. Йдеться саме про них.
Edited 2016-04-06 21:08 (UTC)

[identity profile] grzegorz-b.livejournal.com 2016-04-06 09:16 pm (UTC)(link)
Я так разумію що проблема навіть не в непрозорості певних офшорів а в тому що ми йдемо до глобальної економіки, тобто замість сел А і Б ми будемо мати мєгасело В. І от тут виходить брєд - в одному мегаселі для різних людей різні податки.

Ну й це допомогає ефективно і без наземних операцій боротись з Саддамами, Каддафами та Хуйлами. Власне чому так різко і гучно почалось все.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 09:58 pm (UTC)(link)
Ймовірно, що так.

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-06 07:43 pm (UTC)(link)
> Прийнято рішення — стару систему зносити.

Ким воно прийнято? I можна, щоб вони усi попростували до дупи?

Айтішники знають, що буває, коли замiсть старої, поганої, системи будують нову, гарну: напочатку вона дзижчить помилками, як осине гніздо, а деяка кiлькiсть помилок залишається у кодi майже назавжди - для "zero-day attack". З новою банкiвською системою буде те ж саме. Стару банкiвську систему "відлагоджували" сторiччами, i це відлагоджування коштувало багатьом не тiльки грошей, но i життя. Так що я не став би поспiшати iз зносом старої системи.

> Натомість нова система захищатиме Вас іншим (!) чином.

То ж нехай вони спочатку перевiрять, як отий "інший чин" працюватиме. Якнайкраще, нехай перевiрятимуть на кицьках собi, бо люди знайдуть, як отi новiтнi заходи обiйти. I мене аж нiяк не влаштовує ситуацiя, коли захист не спрацював з непередбачених обставин, нiхто не винен, а в дурнях залишаюся саме я.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 08:41 pm (UTC)(link)
> > Прийнято рішення — стару систему зносити.
> Ким воно прийнято?

ЗОГ. А серйозно — Мінфін США.
Навіщо? — Читайте Вадіма Давидова, третя цитата в цьому пості.

> I можна, щоб вони усi попростували до дупи?

Думаю, що це їхня валюта, і вони на неї мають деякі права. І деякий вплив. Тому простуватимуть до дупи, швидше за все, не вони.

> Айтішники знають, що буває, коли замiсть старої, поганої, системи будують нову, гарну:

Аякже, непогано знаю.

1900 рік. Зникнення епохи вугілля, перехід на вуглеводороди. Власники вугільних шахт репетують і пророкують кінець світу. Одні з таких запалили Першу Світову війну, аби кінець світу швидше настав.

2010 рік. Зникнення епохи вуглеводородів, перехід на відновлювальні джерела. Власники вуглеводородів репетують, і пророкують кінець світу.
Один такий прямо зараз намагається з цього приводу запалити Третю Світову війну. Аби кінець світу швидше настав. Ви ж не думаєте, що воно за збитковий Крим і на всю голову люмпенізований Дамбас воює?

> напочатку вона дзижчить помилками, як осине гніздо, а деяка кiлькiсть помилок залишається у кодi майже назавжди - для "zero-day attack".

Дадада!
Тесла Моторс їде 250 км і зупиняється, бо сіли батарейки.
Гуглова автопілотна автівка потрапляє в ДТП.
В общім, жах і смерть.

> Так що я не став би поспiшати iз зносом старої системи.

Дадада!
І саме тому старовинні програми на КОБОЛі треба залишити як є і ні в якому випадку нічого нового не писати.
А я ще на ФОРТРАНі вмів колись! Скажіть, я крутий? :))

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-06 09:27 pm (UTC)(link)
> Думаю, що це їхня валюта, і вони на неї мають деякі права

Те, що це їхня валюта, не робить їх власниками грошей. Те, що вони намагаються поширити свiй вплив - це їх бажання, а не їх право. А їхнi "закидони" лише пошвидшують з'явлення незарегульованих альтернатив, як бiткоїн.

> Зникнення епохи вугілля

Менi здається, вугiлля зарано ховати, бо 28.9% свiтової енергiї виробляється саме з нього.

> зникнення епохи вуглеводородів

Нафта i газ - ще 52.5%.

Стара i нова системи знаходяться в parallel production спiвiснують роками, i спiвiснуватимуть собi далi, доки стара система буде залишатися экономiчно вигiдною.

> Ви ж не думаєте, що воно за збитковий Крим і на всю голову люмпенізований Дамбас воює?

Нi, воно воює за своє жалюгiдне життя. Не за нафту чи грошi, а за можливiсть не iздохнути, як чаушески.


> ні в якому випадку нічого нового не писати.

Це хтось iньший написав, не я. Не поспiшати - не значить "не робити". Але перехiд має бути поступовим.

Edited 2016-04-06 21:33 (UTC)

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 09:54 pm (UTC)(link)
> Те, що це їхня валюта, не робить їх власниками грошей.

Власниками? Ні. Регуляторами — так.
І відміна регулятора від нас, хом'ячків, полягає в тому, що регулятор нас послати до дупи може. А ми його — ні.

> вугiлля зарано ховати, бо 28.9% свiтової енергiї виробляється саме з нього.

От те саме буде і з нафтою. Ще довго 29% автівок їздитимуть на бензині. Але біда, що всі ці 29% знаходитимуться десь у проміжку між Кабулом і Аранья-Прадеш по лінії Схід-Захід, а також між Варонєжем і Найробі по лінії Північ-Південь.
А на решті територі спочатку давитимуть податками, а потім і зовсім заборонять.

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-07 02:03 am (UTC)(link)
> А на решті територі спочатку давитимуть податками, а потім і зовсім заборонять.

Я розумiю, що буде десь так, як ви кажете, але не вважаю, що це є добре.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-07 02:25 am (UTC)(link)
Як-то кажуть, фідошніки голосують ногами. В смислі, вони уходять звідти, де їм не подобається. Але ж ми не можемо піти із доларових розрахунків, ми ж не «руськіє», які вже влітку скасують валютні операції. :)

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-06 07:19 pm (UTC)(link)
Мама и копилка - классическая "ошибочная аналогия":

- Мама отвечает за действия ребёнка; правительство не отвечает за действия граждан.
- У ребёнка практически нет вариантов легально заполучить в своё распоряжение деньги, кроме как от мамы или других родственников; большинство граждан не получает деньги от правительства.
- Финансовые интересы мамы и ребёнка обычно совпадают; финансовые интересы правительства и граждан идут на встречных курсах. Представьте себе маму, которая периодически таскает монетки из копилки сына себе на сигареты.

Этот список можно продолжить.

Даже сам выбор мамы как аналогии правительству - ультра-левый. Как по мне, забота о благосостоянии граждан - дело самих граждан. Правительство же, со своей стороны, должно заботиться только об усовершенствовании законов, и об их соблюдении.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 07:31 pm (UTC)(link)
Думаю, Ваше спростування теж не зовсім точне.
Ніде не написано, що мама = держава.
І ніде не написано, що гроші дитина отримує лише від мами.

У цьому тексті, мама = наглядовий орган. Поліція.
Чиї інтереси цілком збігаються із інтересами тих, кого вона захищає.

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-06 08:05 pm (UTC)(link)
> Ніде не написано, що мама = держава.

Я мав на увазi не державу, а уряд. Наглядовий орган - це одна з гiлок уряду. Iнтереси податкової поліції - збирати бiльше податкiв. Це збiгається з iнтересами грамади в цiлому, але завжди за рахунок iнтересiв окремих грамадян.

Але це ще пiвбiди, бо є ще iнтереси окремих працiвникiв податкової поліції. Сергій Магнітський мiг би багато про це розповiсти.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-06 08:45 pm (UTC)(link)
> Це збiгається з iнтересами грамади в цiлому, але завжди за рахунок iнтересiв окремих грамадян

О, ну так чим, в такому випадку, погана аналогія з мамою? Вона теж лупцює сина за те, що він побив сусіда Ваську. Хоча — стратегічно, побити Ваську є в інтересах дитини: надбання авторитету у дворі, наприклад. :-))

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-06 09:39 pm (UTC)(link)
Навiть якщо мати карає сина за злочин, це робиться в його iнтересах. Наприклад, щоб вiн не лiз битися, бо обов'язково знайдеться той, хто його сильно поб'є.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-07 12:52 am (UTC)(link)
О, нарешті.
Значить, таки існують ситуації, коли дехто не усвідомлює, що саме для нього є об'єктивно добре, а що зле. І для цього і існує регулятор: мамка з ремінякою, або ФРС, або податкова поліція. Яка працює на користь громадянина. Навіть тоді, коли йому здається, що побити сусідського хлопця — то не є злочин.

Я дуже радий, що мені вдалося Вас переконати.

[identity profile] dasblinkenlight.livejournal.com 2016-04-07 01:20 am (UTC)(link)
> Значить, таки існують ситуації, коли дехто не усвідомлює, що саме для нього є об'єктивно добре, а що зле.

Не забуваємо, що розмова йшла про дiтей. Дорослi дуже добре усвідомлюють, коли роблять злочин. Полiцiя карає здебiльшого не для перевиховання самого злочинця, а щоб продемонструвати iншим, яки жахливi наслiдки на них чекають, якщо вони чинитимуть зло. Саме тому вона працює на користь грамади, а не грамадянина.

[identity profile] bytebuster463.livejournal.com 2016-04-07 02:29 am (UTC)(link)
Так я про те й кажу.
Різниця між реальністю (оффшори) і авторським прикладом (діти) доволі незначна. Все інше однакове:

Малий побив сусіда — це міні-злочин, але в його дитячому світосприйнятті це гарно, бо статус. Приходить мамка-регулятор, представник «цивілізації», і каже, що так робити не добре, в тому числі і для самого малюка.

Бізнесмен злив гроші в мутний оффшор — це міні-злочин, але в його бізнесменівському світосприйнятті це гарно, бо бабло. Приходить ФРС-регулятор, представник цивілізації, і каже, що так робити не добре, в тому числі і для самого бізнесмена.

Вірно ж? А разом з тим, і авторське пояснення для дітей має сенс.

[identity profile] livejournal.livejournal.com 2016-04-07 12:38 am (UTC)(link)
Hello! Your entry got to top-25 of the most popular entries in LiveJournal in Ukraine!
Learn more about LiveJournal Ratings in FAQ (https://www.dreamwidth.org/support/faqbrowse?faqid=303).